Uruchom wersję FLASH witryny KRAB | English Version krab logo up
KRAB Music House & Special Events

krab logo Z ostatniej chwili
Tomasz Spalińskiimprezy integracyjne dla firm

Tomasz Spaliński
gitara klasyczna

Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie doc. Edmunda Jurkowskiego. Przez kilkanaście lat był wykładowcą na tej uczelni a obecnie pełni funkcję wicedyrektora Instytutu Muzyki ds. Naukowych Artystycznych Rozwoju i Promocji. Laureat licznych prestiżowych konkursów i aktywny uczestnik mistrzowskich kursów interpretacji muzycznych w Polsce i za granicą.

Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki i rządu hiszpańskiego - studia w Real Conservatorio Superior de Mùsica w Madrycie w klasie gitary Josè Luisa Rodrigo (92/93).

Nieustannie z powodzeniem koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granica. Występował m.in. w: Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Niemczech, Austrii, Lichtensteinie, we Włoszech, Hiszpanii, Szwajcarii, Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii, w Stanach Zjednoczonych oraz na Kubie. Dokonał szeregu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji.

W 2009 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego nadany mu przez Akademię Muzyczną w Katowicach.

W 2102 roku ukazała się jego solowa płyta El Fondo, na której zarejestrowano oryginalne miniatury gitarowe kompozytorów hiszpańskich, brazylijskich, argentyńskich, wenezuelskich i paragwajskich ( oraz znane tematy muzyki jazzowej.

Zapraszamy do współpracy przy organizacji koncertów z udziałem wirtuoza gry na gitarze klasycznej - Tomasza Spalińskiego!

Posłuchaj muzyki Tomasza Spalińskiego

standardy jazzowe:

utwory klasyczne:

© 2003 KRAB projekt strony: Projektowanie stron WWW - AMPO