Uruchom wersję FLASH witryny KRAB | English Version logo agencji artystycznej Krab
KRAB Music House & Special Events

logo agencji artystycznej Krab Z ostatniej chwili
napis Pasadena Roof Orchestranapis Artyści

Pasadena Roof Orchestra

Swing wciąż żyje i ma się bardzo dobrze!
Nie wierzycie?
No to posłuchajcie go w najlepszym wykonaniu i sami się przekonajcie.
Proponujemy: 11 osobową „Pasadena Roof Orchestra” z Londynu, koncertującą nieprzerwanie od ponad 40 lat praktycznie na całym świecie. Wszędzie cieszy się ona pasmem sukcesów.

A wszystko to zaczęło się właściwie przez przypadek…
W 1969 roku, w apogeum popularności rocka, wielki fan muzyki orkiestrowej i tanecznej lat 20-tych i 30-tych, piekarz John Arthy dokonał w Manchesterze niezwykłego odkrycia. Na starym strychu odnalazł on ponad 1000 zapomnianych aranżacji swingu i muzyki tanecznej z lat 1920 – 1940, w tym m.in. takie standardy jak „Puttin’ On The Ritz”, „Minnie The Moocher”, „Home In Pasadena”.
Zainspirowany tym odkryciem John, sam będący muzykiem, założył z przyjaciółmi Pasadena Roof Orchestra. Pierwszy album został wydany na jesieni 1974, na początku 1975 Pasadena Roof Orchestra została zaprezentowana na światowych targach muzycznych MIDEM w Cannes.

Od tego czasu zespół wystąpił między innymi w U.S.A., Japonii, Hong Kongu, Malezji, Abu Dhabi, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Danii, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Polsce, Austrii, Szwajcarii, Irlandii, Wielkiej Brytanii i in.
Wydał ponad 40 płyt winylowych, singli, CD i DVD, wielokrotnie występował w radio i telewizji, nagrał muzykę m.in. do takich filmów jak „Just a Gigolo” (z Davidem Bowie i Marleną Dietrich w swojej ostatniej roli) oraz „Comedian Harmonists”. Wielkim sukcesem okazał się też koncert z gwiazdą pop – Robbie Williamsem. Muzycy współpracowali też w trasie koncertowej z Bryanem Ferry’m.

Koncert Pasadena Roof Orchestra jest wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju. Składają się nań nie tylko: poziom artystyczny 11 znakomitych muzyków, wspaniałe aranżacje i sposób wykonania starych standardów - nienaganny, często wręcz brawurowy. Dodajmy do tego poczucie humoru wokalisty, konferansjera, tancerza i lidera orkiestry, Duncana Gallowaya i innych muzyków. Cały występ przeplatany jest takim typowo angielskim humorem: szalonym, lekko absurdalnym, ale zawsze w dobrym stylu. No, a do tego wszystkiego jeszcze nienaganne białe garnitury i stylowe fraki, czyli elegancja, szyk i gracja.
Jednym słowem – rozrywka naprawdę z klasą.

Pasadena Roof Orchestra gra oczywiście swing i muzykę taneczną lat 20-tych i 30-tych, z ery big-bandów. Nic nie zmienia, nic nie udziwnia, nie próbuje ulepszać, no bo co tu ulepszać? Gra po prostu w starym, dobrym stylu. Ale to nie znaczy – niemodnie. Dla nas znaczy to: elegancko, z gracją i świeżym poczuciem humoru, pełną kulturą i szacunkiem do widza, bez taryfy ulgowej, czyli - pełen profesjonalizm.
Jeśli rozumiecie Państwo termin „w starym, dobrym stylu” tak samo jak my i chcecie posłuchać takiej muzyki w najlepszym wykonaniu, to nie mogliście trafić pod lepszy adres.
Pasadena Roof Orchestra - do Waszych usług.

Posłuchaj nagrań

Zobacz filmy

Przedstawicielstwo Pasadena Roof Orchestra w Polsce:

Krab Music House & Special Events
Krzysztof Korczak: (+48) 668-678-673, e-mail: kor@krab.pl

© 2003 KRAB projekt strony: Projektowanie stron WWW - AMPO