Uruchom wersję FLASH witryny KRAB | English Version krab logo up
KRAB Music House & Special Events

krab logo Z ostatniej chwili
Orkiestra Naxosimprezy integracyjne dla firm

Orkiestra NAXOS

To projekt niezwykły - autorstwa Milo Kurtisa, który wspólnie z Konstantym Joriadisem stworzył zespół skupiający wybitnych artystów z Syrii, Jemenu, Grecji, Izraela i Polski, gdzie muzycy osiedli na stałe.

Już sam skład zespołu wskazuje na to, że muzyka NAXOS to połączenie kultur: Europy, Bałkanów i Bliskiego Wschodu.

To polska odpowiedź na coraz popularniejszy na świecie nurt muzyczny łączący kultury i gatunki muzyczne..

„Podróż dookoła mózgu” to najlepsze określenie muzyki NAXOS. Połączenie muzyki greckiej i arabskiej z funky i muzyką klasyczną. Znalazły się tu też elementy jazzu i muzyki żydowskiej.

Pomysłodawcą i założycielem NAXOS jest niestrudzony poszukiwacz nowych brzmień - Milo Kurtis – współzałożyciel Maanamu, członek Osjan, Izrael, Voo Voo i innych kultowych, polskich zespołów. Milo zapraszał do nagrań również artystów tej klasy, co Tomasz Stańko, który nagrał z nim dwa albumy (Osjan i Tribute to Don Cherry).

Orkiestra NAXOS koncertuje w 9-osobowym składzie. Artyści są ubrani na czarno, Milo w białej, arabskiej galabii. Elementy wizualne towarzyszące koncertowi powodują, że występ Orkiestry NAXOS to koncert i spektakl w jednej odsłonie. To propozycja artystyczna równie intrygująca dla młodych, jak i młodych inaczej:)

Posłuchaj muzyki Orkiestry NAXOS:

© 2003 KRAB projekt strony: Projektowanie stron WWW - AMPO