Uruchom wersję FLASH witryny KRAB | English Version krab logo up
KRAB Music House & Special Events

krab logo Z ostatniej chwili
kwadratnapis

Krab w Akwarium - World Music

Od 13 sierpnia ubiegłego roku w każdy poniedziałek o godz. 21:00 jesteśmy gospodarzami projektu artystyczno-towarzyskiego. Jest inspirująco dla artystów i frapująco towarzysko. A głównie chodzi o to, żeby było fajnie :-)

Kalendarium

SIERPIEŃ 2007

 • 13.08 - Krzysztof Ścierański, Milo Kurtis & Motema Africa - mocne uderzenie na dobry początek
 • 20.08 - Karimski Club
 • 27.08 - Milo Ensemble

WRZESIEŃ 2007

 • 03.09 - Alamut
 • 10.09 - Motema Africa - Rumba Jazz
 • 17.09 - Xpression Kulpowicz Quartet

PAŹDZIERNIK 2007

 • 1.10 - Impacto
 • 8.10 - Odo Irawo
 • 15.10 - Viva Flamenco
 • 22.10 - Warsaw Gamelan Group
 • 29.10 - Lubliner Klezmorim

Krab w Akwarium - październik 2007 Krab w Akwarium - program na październik 2007

LISTOPAD 2007

 • 12.11 - jedyny koncert w Polsce afrykańskiego mistrza djembe Adama Drame.

Adama Drame, na stałe mieszkający w Burkina Faso jest mistrzem bębna djembe, potomkiem dumnego rodu griotów, kasty muzyków, opowiadaczy historii i strażników zachowania tradycji afrykańskiej. To współczesny, ale także ortodoksyjnie wierny tradycji griot. Nagrał kilkanaście plyt autorskich, od 25 lat nagrywa i koncertuje z muzykami z Europy i Ameryki. Pociągają go niekonwencjonalne spotkania muzyczne podczas których konfrontuje swoją grę z innymi stylami perkusyjnymi w tym m.in. jazzowym, brazylijskim czy kubańskim.

[dowiedz się więcej o Adama Drame]

Koncert poprzedził uroczystą prapremierę muzycznego filmu dokumentalnego w reż. Adama Różanskiego "Opowieść Griota", która odbyła się 13.11.2007 w kinie Muranów w Warszawie.

 • 20.11 - (wyjątkowo wtorek nie poniedzialek) DIDAR - w jezyku Persów SPOTKANIE. Persów w Akwarium jeszcze nie mieliśmy! Muzyczna wycieczka do Iranu. Muzycy z Persji i Polski stworzyli niezwykły projekt - utwory dawne w nowych interpretacjach.
 • 26.11 - BISQUIT - zmysłowa Kobieta Świata - Joanna Włodarska z zespołem Ludzi Wrażliwych, tworzą piękną muzykę porównywalną do twórczości Norah Jones czy Eddie Brickel. Ich koncert oczarowuje.

GRUDZIEŃ 2007

 • 03.12 - Magda Piskorczyk - Blues Missisipi na Emilii Plater w Akwarium! trzykrotna bluesowa wokalistka roku, dwukrotna półfinalistka najpoważniejszego, największego konkursu bluesowego na świecie IBC w Memphis. Będzie szybko, wolno, wesoło, smutno.
 • 10.12 - Muzyka Bursztynowego Szlaku - intencją cyklu " Krab w Akwarium " są muzyczne spotkania. W tym szczególnym projekcie spotka sie tradycja muzyczna Wschodu i Zachodu, muzyka archaiczna i nowoczesna. Alina Mleczko - saksofony: sopranowy altowy, tenorowy Maria Pomianowska - sarangi, suka, fidel, gadulka, wokal Mohammad Rasouli - flety iranskie i Goście nispodzianka!
 • 17.12 - Los Amigos - POSADA Los Amigos to sombrera na glowach: Gabriela Hernandeza, Carlosa Becerra, Jesusa Estrada. Posada to fiesta wigilijna w Meksyku, trwa 12 dni. Będzie muzyka, opowiesci wigilijne i tradycja na wesolo - super dla młodych i dla młodych inaczej (wstęp do 99 lat)

STYCZEŃ 2008

 • 07.01 - "Max i Kelner" + Kinior. Robert Brylewski - Pawel Kelner Rozwadowski - Włodzimierz Kiniorski. Te Nazwiska mowią same za siebie!!
 • 14.01 - Gadająca Tykwa -zespół tworzy własną autorską muzykę etniczną. Śpiewają we własnym języku. Grają na własnych instrumentach z Afryki. Będzie pozytywnie i ekologicznie.
 • 21.01 - Rei Ceballo & Calle Sol. To międzynarodowy (Kuba, Peru, Polska) big - band (13 osób) specjalizujący się w muzyce latynoamerykańskiej. Rei Ceballo i Mikołaj Wielecki poznali się w Hawanie i postanowili założyć zespół, aby udowodnić światu, ze Europejczycy nie ustępują Latynosom w interpretacjach gorących rytmów. Jak postanowili tak zrobili.
 • 28.01 - DJOLOF - Man. DJOLOF to historyczna dzielnica Senegalu. Trio łączy muzykę tego regionu z muzyką soul i reggae. Wszyscy trzej muzycy są z Senegalu. Ale Ich życie to Dakar, Paryż, Marsylia, Warszawa - 100% World Music. Mamadou Diouf, Mohamed M'Bow, Pako Sarr.

LUTY 2008

 • 04.02 - Percival Schuttenbach to połączenie surrealizmu z klasyką, historii z dźwiękami przyszłości, art - rocka z folkiem. Harmonia i kontrast jest tym, co Ich kręci.
  (bilety 20zł)
 • 11.02 - Tigrita Project
  Koncert życzeń: na prośbę Tych z Państwa, którzy nie dostali się na koncert Tigrity w styczniu, spełniamy marzenia. Tym razem będzie bardziej elegancko, ale również seksownie :-).
  (bilety 20zł)
 • 18.02 - Orkiestra na Zdrowie (ONZ) z Jackiem Kleyfem !!! w swoim korzennym składzie ze Słomą na perkusji, Daniel Słonimski - bas, Sebastian Pikula - gitara i syntezatory. W nowym oraz odnowionym repertuarze z naturalną muzyką do ruchu i słuchu.
  (bilety 30zł)
 • 25.02 - Tone of Life
  Improwizacja artystyczna z przewodnictwem instrumentu o najwyższym rezonansie - GONGU. Każdy koncert jest dedykowany Światu bez przemocy dla naszych dzieci. Takiego, ani podobnego koncertu w Akwarium jeszcze nie było!
  (bilety 40zł)

MARZEC 2008

 • 03.03 LIMBO - amerykański freak folk, Tom Waits, albo nasz rodzimy Wojtek Waglewski. Połączenie piosenki autorskiej i bluesowego groove'u. Naprawdę bardzo ciekawe dla ludzi chcących posłuchać. Przyjeżdżają z Krakowa - zrzutka na transport po dwie dychy :-)
 • 10.03 Corazón Flamenco - Flamenco to nie tylko muzyka, to sposób na życie. Kazdy z muzyków szkolił swe umiejętności u mistrzów hiszpańskich. Magda mieszkała w Madrycie. Ania stale uczęszcza na lekcje tańca w Sevilli. Andrzej to jeden z najlepszych akompaniatorow w kraju. Mustafa - czarodziej rytmów kubańskich i arabskich. Wszyscy razem to wielka pasja Flamenco. Wjazd 20 zeta
 • 17.03 Indialucia!!!!! Mistrz Michał Czachowski, Ghatam Giridhar Udupa z całym fantastycznym zespołem! Indie - Flamenco - Jazz. Nie akceptuję żadnych usprawiedliwien nieobecności na tym wydarzeniu - proszę przełożyć święta :-) Bilety 20 zł.

  Sklep Meble Indyjskie - mekka wszystkich tych, którzy marzą o postawieniu w swoim domu czegoś orientalnego, lub po prostu zdobyć unikalne meble i dekoracje. Meble Indyjskie to największy wybór mebli i dodatków z różnych zakątków Indii w Polsce, rzeczy których nie znajdzie się nigdzie indziej. Odwiedź koniecznie www.meble-indyjskie.pl  - to ok. 1000 zdjęć aktualnej i autentycznej oferty, czyli rzeczy do kupienia "od ręki".

  Majdan 85d (trasa wylotowa na Lublin)
  05-462 Wiązowna (tuż pod Warszawą)
  Tel. 22 795 16 05
  Otwarte: Pon.-Pt. 11-20, Sob. 10-16, Niedz. 11-15

 • 24.03 Koncerty nierozłącznie wiążą się z nagłośnieniem. W klubie Akwarium jest najwyższej klasy nagłośnienie. Rozsądek nam nakazuje, aby lany poniedzialek był poniedziałkiem bezkoncertowym.
 • 31.03 Gabriela Kulka - nowe oblicze rockowego kabaretu i alternatywnego musicalu. Wokalistka i pianistka z krainy czarów. Wieczór dla miłośników dzwięków ambitnych, kuszących i porywających wyobraźnię. W programie utwory z najnowszego albumu "Out" z towarzyszeniem trio Raalya - i dużo więcej.
  Bilet powinien kosztować 300 zł, a kosztuje tylko 30 zł.

KWIECIEŃ 2008

 • 07.04 - Motema Africa - Serce Afryki. Nieprawdą jest, że wszystko co dobre jest  nielegalne, niemoralne albo wysokokaloryczne. Przyjdźcie, zobaczcie Afrykę w klubie Akwarium, a zmieni sie Wasze postrzeganie świata i podejście do życia! Na dobry początek miesiąca bilety tylko po 20 zł
 • 14.04 - SOOMOOD - jesteśmy snobami, od kiedy udalo nam się Ich zaprosic! Staraliśmy się długo. Wiele osób bardzo na Nich czeka. Boimy się o pojemność klubu. Pochodząca z Jemenu Rasm Al Mashan wraz z zespolem tworzy niezwykłą orientalną, arabską muzę. Ponieważ zespół jedzie 300 km - nasz wjazd 30 zł
 • 21.04 - Rei Ceballo i Calle Sol wraz z Gośćmi Specjalnymi. Zamysł cyklu "Krab w Akwarium" jest taki, aby zespoły nie powtarzały się. Rei występowal ze swoim zespołem we wrześniu. A my stale dostajemy zapytania: kiedy, kiedy, kiedy? Klient nasz Pan. Nie dziwimy się - najprawdziwsza Kuba. Bilety po 20 zł
 • 28.04 - The Globetrotters z Nippy Noyą. Kuba Badach - voc, Bernard Maseli - wibrafon, Nippy Noya - instumenty perkusyjne, Jerzy Glowczewski - sax i flet. Muzyków, którzy stale koncertują na całym świecie, nazywamy marynarzami. World Music, które uprawiają poznali organoleptycznie podczas podróży, też muzycznych. Chyba tylko dlatego, ze Akwarium - Krab - woda - marynarze udało się, aby uwzględnili nas w swojej międzynarodowej trasie koncertowej. Zacumowanie cztery dychy.

MAJ 2008

 • 05.05 - Pandit Taurun Bhattacharya. Jeden z najlepszych muzyków grających na santur (perskie cymbały). Grał z największymi muzykami indyjskimi m.in.: Ravi Shankarem, Nikhilem Banerjee, Hariprasadem Chaurasią. Otrzymał nagrodę "German Critics Awards" oraz " Excelence from the World" przyznaną przez Music of the World. Ma na swoim koncie prawie 40 płyt. Na koncertach towarzyszy mu wybitny tablista Prosenjit Poddar. W świat Indii zapraszają Meble Indyjskie. Bilety po 720 rupi lub 40 złotych.

  Sklep Meble Indyjskie - mekka wszystkich tych, którzy marzą o postawieniu w swoim domu czegoś orientalnego, lub po prostu zdobyć unikalne meble i dekoracje. Meble Indyjskie to największy wybór mebli i dodatków z różnych zakątków Indii w Polsce, rzeczy których nie znajdzie się nigdzie indziej. Odwiedź koniecznie www.meble-indyjskie.pl  - to ok. 1000 zdjęć aktualnej i autentycznej oferty, czyli rzeczy do kupienia "od ręki".

  Majdan 85d (trasa wylotowa na Lublin)
  05-462 Wiązowna (tuż pod Warszawą)
  Tel. 22 795 16 05
  Otwarte: Pon.-Pt. 11-20, Sob. 10-16, Niedz. 11-15

 • 12.05 - Konoba. Afrykańskie bębny, taniec, zabawa. Maxime Piazza, Ania Patynek, Michał Stasiak i Przemek Kalinka, POKAZ TAŃCA AFRO - w wykonaniu Violi Pogorzelskiej. Bilety 20zł
 • 19.05 - Sarakina - w świecie world music "marka" sama w sobie! Polsko - bułgarsko - czeska formacja wykonująca muzykę ethno - jazzową. Muzyka bułgarska z elementami improwizacji jazzowej. Klimaty etniczne a muzyka artystyczna, nawet bardzo artystyczna. "Kąsek" miesiąca 30zł
 • 26.05 - Noche de Boleros. Tradycyjne bolero na najwyższym poziomie - tańczą nie dotykając sceny, śpiewają i grają - sercem i duszą. Retro latino - Magda Navarrete i Renell Valdes Cepero z zespołem. Musi kosztować 30zł

Zapraszamy

AKWARIUM JAZZARIUM

ul. Złota 59 Złote Tarasy
(wejście od Emilii Plater)
poziom: -1

© 2003 KRAB projekt strony: Projektowanie stron WWW - AMPO